Úzkosť, depresia, psychické problémy, psychóza, organicita, schizofrénia...

Všetko sú to slová, ktoré vyjadrujú trápenie ľudí a predstavujú vážne ťažkosti a prekážky v spokojnom  živote.  Cieľom tejto stránky je poskytovať rýchle, jednoduché a prakticky využiteľné informácie pre ľudí v takýchto krízových situáciách alebo s psychickými problémami resp. informácie pre ich rodinu a blízkych.

Nájdete tu informácie o jednotlivých príznakoch duševných ochorení a tiež údaje o tom, aká forma pomoci je k dispozícii a kontakty kam sa možno s daným problémom obrátiť.

Psychoterapia, terapia, farmakoterapia, antidepresíva, antipsychotiká, neuroleptiká, anxiolitiká...  To sú naopak slová, ktoré v sebe obsahujú nádej na pomoc a liečbu spomínaných problémov či psychických porúch. Súčasťou stránky je Zoznam odborníkov a organizácií špecializujúcich sa na starostlivosť o duševné zdravie - psychoterapeutov, psychológov, psychiatrov, špeciálnych pedagógov, nemocnice, občianske združenia atď. s jasnými informáciami o tom kde ich nájdete, na čo sa špecializujú, podmienky poskytovania pomoci, prípadne fotografia. To umožní každému vyhľadať si konkrétnu osobu, terapeuta, podľa miesta bydliska a podľa svojich vlastných potrieb. Každého z odborníkov overujeme, aby spĺňal kritéria príslušného vzdelania a odbornosti.

 


01
Psychické choroby
chcem vedieť viac »
02
Psychoterapia
chcem vedieť viac »
03
Farmakoterapia
chcem vedieť viac »
 

Poskytujete odbornú pomoc a chcete u nás mať svoj profil?
ikona-psychePonúkame možnosť zaradiť Váš profil do databázy poskytovateľov odbornej pomoci pri psychických chorobách a duševných problémoch. Registrácia je bezplatná. Viac o projekte »

Zaujímavé linky

Hľadáte viac informácií o problematike súvisiacej s psychickými problémami? Skúste nami odporúčané linky »

Všetky práva vyhradené Projekt PSYCHE © 2012.
Webdesign by trueCreative