O projekte PSYCHE

Vytlačiť

Tento projekt internetovej stránky  vznikol z iniciatívy dvoch psychoterapeutov, aby zaplnila „informačnú medzeru“ pre ľudí v kríze, ale aj odborníkov hľadajúcich pomoc pre svojich pacientov.

Aj v dnešnej dobe sa často stáva, že človek sa ostýcha vyhľadať pomoc pri vážnych psychických problémoch u seba alebo u príbuzného. Často ho nevie ani pomenovať, teda ani nájsť o ňom adekvátne informácie. Je to aj zo strachu, že návšteva u psychiatra, psychológa alebo psychoterapeuta by vyvolala u okolia posmech, pozeranie „cez prsty“ a aj  preto, lebo ľudia nevedia kam a za kým by mali vlastne ísť. Mnohí ľudia ani nevedia, že existuje psychoterapia ako liečebná metóda a nevedia v čom môže pomôcť psychiater a v čom psychológ.  A tak sa problém radšej skrýva, nerieši a postupne zhoršuje len preto, že ľudia nevedia kam a za kým  by vlastne mali ísť.

Projekt  www.psyche.sk je internetová stránka určená ľuďom s psychickými problémami a ľuďom v krízových situáciách resp. informácie pre ich rodinu a blízkych. Prináša jednoducho a prehľadne  informácie o jednotlivých príznakoch duševných ochorení a orientáciu v nich. Sú popísané zrozumiteľným jazykom bez odborných výrazov, tak ako o nich ľudia hovoria v bežnej reči. Pri každom probléme je uvedená v krátkosti jeho závažnosť a  forma možnej pomoci. Ide teda o to poskytnúť základné informácie o problémoch a možnostiach  ich riešenia.

Obsahuje databázu odborníkov pracujúcich v oblasti duševného zdravia - terapeutov, psychiatrov, psychológov atď. - aj s podrobnosťami o ich činnosti, podmienkach poskytovania pomoci a fotografiou. To umožňuje každému nájsť si kontakt na konkrétneho odborníka, na ktorého sa môže so svojim  problémom obrátiť. Klient si môže zvoliť kritéria výberu ako sú  miesto bydliska, špecializácia na určité problémy, vek, pohlavie, cena služieb a iné,  a nájsť si odborníka presne na svoj problém. Ide teda o rýchlu a adresnú pomoc.

Odborníci vyplnia profilový formulár a ich profil bude umiestnený na web stránke.  V budúcnosti plánujeme rozšíriť služby aj pre odbornú verejnosť -  vzájomná výmena informácií, diskusné fóra, prístup k odborným informáciám, článkom, zoznamu podujatí, kurzov a výcvikov a pod. Našim cieľom je integrácia odborníkov v pomáhajúcich profesiách a poskytnutie platformy na vymieňanie informácií, kontaktov a skúseností. 

Stránku budujeme postupne, preto niektoré odkazy nebudú hneď od začiatku aktívne. Zoznam odborníkov tiež dopĺňame priebežne, ako sa jednotliví terapeuti prihlasujú. Prosíme preto našich návštevníkov o trpezlivosť.

Registrácia nového profilu

Stiahnite si registračný formulár a vyplnený zašlite na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Registračný formulár [doc]

Všetky práva vyhradené Projekt PSYCHE © 2012.
Webdesign by trueCreative